CERTIFECT

Užlašinamasis tirpalas šunims nuo erkių
INFORMACINIS LAPELIS

(Dėžutė su 3 pipetėmis)

CERTIFECT 67 mg/ 60,3 mg/ 80 mg užlašinamasis tirpalas 2–10 kg svorio šunims

CERTIFECT 134 mg/ 120,6 mg/ 160 mg užlašinamasis tirpalas 10–20 kg svorio šunims

CERTIFECT 268 mg/ 241,2 mg/ 320 mg užlašinamasis tirpalas 20–40 kg svorio šunims

CERTIFECT 402 mg/ 361,8 mg/ 480 mg užlašinamasis tirpalas 40–60 kg svorio šunims

1. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:

MERIAL

29, avenue Tony Garnier

FR-69007 Lyon

Prancūzija

Vaisto serijos gamintojas:

MERIAL

4, Chemin du Calquet

FR-31300 Toulouse Cedex

Prancūzija

2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS

CERTIFECT 67 mg/ 60,3 mg/ 80 mg užlašinamasis tirpalas 2–10 kg svorio šunims

CERTIFECT 134 mg/ 120,6 mg/ 160 mg užlašinamasis tirpalas 10–20 kg svorio šunims

CERTIFECT 268 mg/ 241,2 mg/ 320 mg užlašinamasis tirpalas 20–40 kg svorio šunims

CERTIFECT 402 mg/ 361,8 mg/ 480 mg užlašinamasis tirpalas 40–60 kg svorio šunims

3. VEIKLIOJI (-SIOS) IR KITOS MEDŽIAGOS

Užlašinamasis tirpalas.

Skaidrus gintaro spalvos arba gelsvas tirpalas.

Vienoje dozėje (dviejų kamerų pipetėje) yra toks veikliųjų medžiagų kiekis:
CERTIFECT užlašinamasis tirpalas Vienos dozės tūris (ml) Fipronilas (mg) (S)-metoprenas (mg) Amitrazas (mg)
2–10 kg svorio šunims 1,07 67,0 60,3 80,0
10–20 kg svorio šunims 2,14 134,0 120,6 160,0
20–40 kg svorio šunims 4,28 268,0 241,2 320,0
40–60 kg svorio šunims 6,42 402,0 361,8 480,0

Tinkamam naudojimui būtinos pagalbinės medžiagos: butilhidroksianizolas (0,02 %) ir butilhidroksitoluenas (0,01 %).

4. INDIKACIJA (-OS)

Šunims, užsikrėtusiems erkėmis (Ixodes ricinus, Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus, Ixodes scapularis, Dermacentor variabilis, Haemaphysalis elliptica, Haemaphysalis longicornis, Amblyomma americanum ir Amblyomma maculatum) bei blusomis (Ctenocephalides felis ir Ctenocephalides canis) gydyti ir nuo užsikrėtimo apsaugoti.

Gydyti, esant užsikrėtimui plaukagraužiais (Trichodectes canis).

Apsaugoti nuo aplinkos užteršimo blusomis, slopinant visų stadijų nesubrendusių blusų vystymąsi. Vaistas gali būti naudojamas kaip sudėtinė blusų sukelto alerginio dermatito (BSAD) kontrolės strategijos dalis.

Sunaikina blusas ir erkes per 24 valandas. Vienas užlašinimas apsaugo nuo kito užsikrėtimo erkėmis 5 savaites, o nuo užsikrėtimo blusomis – iki 5 savaičių.

Gydymas 4 savaitėms netiesiogiai sumažina riziką apsikrėsti erkių pernešamomis ligomis (šunų babezioze, monocitine erlichioze, granuliocitine anaplazmoze ir borelioze), gautomis per užkėstas erkes.

5. KONTRAINDIKACIJOS

Negalima naudoti sergantiems (pvz., sisteminėmis ligomis, diabetu, karščiuojantiems) arba sveikstantiems gyvūnams.

Negalima naudoti triušiams ir katėms.

6. NEPALANKIOS REAKCIJOS

Retais atvejais gali pasireikšti trumpalaikės odos reakcijos užlašinimo vietoje (pakinta odos spalva, vietomis išslenka plaukai, pasireiškia niežėjimas, paraudimas) ir bendras niežėjimas arba plaukų slinkimas. Jeigu šunys po gydymo palaižo užlašinimo vietą, dar gali pagausėti seilėtekis, pasireikšti vėmimas, hiperglikemija, padidėti jautrumas stimuliavimui, pasireikšti letargija, bradikardija arba bradipnėja. Požymiai yra trumpalaikiai ir paprastai išnyksta be gydymo per 24 valandas.

Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją.

7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS

Šunys.

8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS (-AI) IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI

Dozavimas

Rekomenduojama minimali dozė yra 6,7 mg/kg kūno svorio fipronilo, 6 mg/kg (S)-metopreno ir 8 mg/kg amitrazo.

Užlašinti.

Gydymo schema

Kartą per mėnesį visą erkių ir (arba) blusų sezoną, priklausomai nuo vietos epidemiologinės situacijos.

9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO

 • Atskirti vieną lizduotę nuo kitų atplėšiant išilgai perforuotos linijos.
 • Žirklėmis perkirpti lizduotę išilgai punktyrinės linijos (arba užlenkti kampą, kaip parodyta, ir nuplėšti foliją).
 • Išimti pipetę ir laikyti ją vertikaliai. Nukirpti pipetės galiuką žirklėmis.
 • Praskirti kailį taip, kad matytųsi oda. Priglausti pipetės galiuką prie odos. Suspausti pipetę ir užlašinti maždaug pusę turinio ant sprando per vidurį tarp kaukolės pagrindo ir menčių. Likusį pipetėje vaistą užlašinti ties sprando pagrindu priešais mentes.

Gydymas CERTIFECT sukelia erkių atkibimą, vaisto skiriant erkių turinčiam šuniui, vaistas nutraukia prisitvirtinimą ir greitai, per 24 valandas nužudo erkes, tokiu būdu neleidžiant joms pasiurbti kraujo ir sumažinant užsikrėtimo erkių pernešamais patogenais riziką. Kartu 4 savaičių laikotarpiui netiesiogiai sumažinama rizika susirgti šunų babezioze, monocitine erlichioze, granuliocitine anaplazmoze ir borelioze.

Vaistas išlieka veiksmingas paveikus saulės spinduliais arba gyvūnui sušlapus po lietaus, maudymo arba įmerkimo į vandenį. Tačiau, jeigu gyvūnas prausiamas šampūnu ar įmerkiamas į vandenį iškart po gydymo arba jeigu gyvūnas prausiamas šampūnu labai dažnai, veikimo trukmė gali sutrumpėti. Gydytų gyvūnų negalima maudyti 48 valandas po vaisto užlašinimo. Jeigu šunį reikia maudyti su šampūnu, geriau tai daryti prieš veterinarinio vaisto naudojimą.

Visų vystymosi stadijų blusų gali būti šuns krepšyje, guolyje ir įprastose poilsio vietose, pvz., ant kilimų arba minkštų baldų. Jeigu blusų labai daug, taip pat kontrolės priemonių taikymo pradžioje šias vietas reikia apdoroti tinkamu insekticidu ir po to reguliariai valyti dulkių siurbliu.

Po gydymo CERTIFECT erkės paprastai žūsta ir nukrenta nuo šuns per 24 valandas po užsikrėtimo ir nepasiurbusios kraujo. Visgi net ir po vaisto panaudojimo gali prikibti pavienės erkės. Dėl šios priežasties, esant nepalankioms aplinkybėms, negalima visiškai atmesti užsikrėtimo infekcine liga tikimybės.

10. IŠLAUKA

Nenumatyta.

11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI

Saugoti nuo vaikų.

Laikyti originalioje pakuotėje.

Nenaudoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant antrinės pakuotės po „Tinka iki“.

12. SPECIALIEJI NURODYMAI

Specialios atsargumo priemonės, naudojant vaistą gyvūnams.
 • Vengti vaisto patekimo šuniui į akis.
 • Skirtas tik užlašinti. Negalima vaisto sušerti arba duoti kitu būdu.
 • Naudoti tik ant sausos odos vietoje, kurios gyvūnas negali nulaižyti, ir pasirūpinti, kad gyvūnai po gydymo nelaižytų vienas kito.
 • Po gydymo užlašinimo vieta gali atrodyti šlapia ar riebaluota.
 • Kadangi papildomų saugos tyrimų neatlikta, nekartoti gydymo dažniau nei kas 2 savaites ir negydyti jaunesnių nei 8 savaičių amžiaus šuniukų bei šunų, sveriančių mažiau nei 2 kg.
 • Neleisti šunims maudytis upeliuose ir upėse 48 valandas po gydymo.
 • Žinomos šalutinės amitrazo ir jo metabolitų sukeliamos reakcijos pasireiškia dėl agonistinio poveikio alfa-2 adrenoreceptoriams. Tai gali būti padidėjęs seilėtekis, vėmimas, letargija, hiperglikemija, bradikardija arba bradipnėja. Požymiai yra trumpalaikiai ir paprastai išnyksta be gydymo per 24 valandas.
 • Jeigu simptomai sunkūs arba neišnyksta, galima naudoti priešnuodį (atipamezolo hidrochloridą).
 • Nepalankių reakcijų pasireiškimo rizika gali padidėti dėl perdozavimo, todėl gyvūnus reikia gydyti visada naudojant tinkamo, kūno svorį atitinkančio dydžio pipetę.
Kita informacija
 • Galima naudoti vaikingoms patelėms ir laktacijos metu.
 • Vaisto saugumas nustatytas veisiamoms, vaikingoms patelėms ir laktacijos metu, kai patelės buvo gydomos kas 28 dienas kartotinėmis, viena paskui kitą skiriamomis dozėmis, iki 3 kartų didesnėmis už rekomenduojamą maksimalią dozę.
 • Saugumas taip pat nustatytas skiriant ne daugiau nei 5 kartus didesnes už rekomenduojamą dozes sveikiems suaugusiems šunims (gydant ne daugiau nei 6 kartus kas dvi savaites) ir šuniukams (8 savaičių amžiaus, gydymą taikant vieną kartą).
Specialios atsargumo priemonės asmenims, naudojantiems vaistą gyvūnams
 • Šis veterinarinis vaistas žmonėms gali sukelti odos jautrumą, alergines reakcijas ir lengvą akių sudirgimą. Gyvūnai ir žmonės, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas bet kuriai veikliajai arba pagalbinei medžiagai, turi vengti sąlyčio su vaistu, nes jis labai retais atvejais tam tikriems asmenims gali sudirginti kvėpavimo takus ir sukelti odos reakcijų. Rekomenduojama mūvėti apsaugines pirštines.
 • Vengti tiesioginio sąlyčio su užlašinimo vieta. Neleisti vaikams žaisti su gydytais šunimis, kol vaisto užlašinimo vieta neišdžiūvo. Todėl rekomenduojama šunis gydyti ne dienos metu, o anksti vakare ir neleisti neseniai gydytiems gyvūnams miegoti su žmonėmis, ypač su vaikais.
 • Šiame veterinariniame vaiste yra medžiagos amitrazo, kuris žmonėms gali sukelti neigiamą neurologinį poveikį. Amitrazas yra monoaminooksidazės inhibitorius (MAOI), todėl žmonės, vartojantys vaistus, kurių sudėtyje yra MAO inhibitorių, turi elgtis ypač atsargiai.
 • Siekiant sumažinti įkvėpimo galimybę, vaistą naudoti lauke arba gerai vėdinamoje vietoje.
 • Naudojant vaistą negalima rūkyti, gerti ir valgyti.
 • Po naudojimo būtina kruopščiai nusiplauti rankas.
 • Panaudotas pipetes reikia nedelsiant išmesti. Pipetes reikia laikyti pakuotėje su nepažeista folija.
 • Atsitiktinai patekus ant odos, reikia nedelsiant nuplauti vandeniu su muilu. Atsitiktinai vaisto patekus į akis, jas reikia kruopščiai praplauti vandeniu.
 • Pajutus šalutinį poveikį, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir parodyti jam informacinį lapelį arba etiketę.

13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS, JEI BŪTINA

Nesunaudotas veterinarinis vaistas ar su juo susijusios atliekos turi būti sunaikintos pagal šalies reikalavimus ir neturi patekti į vandens telkinius, nes tai gali būti pavojinga žuvims ir vandens organizmams.

14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA

Išsamią informaciją apie šį veterinarinį vaistą galima rasti Europos vaistų agentūros tinklalapyje http://www.ema.europa.eu/.

15. KITA INFORMACIJA

Visų stiprumų veterinarinis vaistas tiekiamas supakuotas į lizduotes po 1 pipetę ir į kartonines dėžutes po 3 pipetes.

Gali būti platinamos ne visų dydžių pakuotės.

Atgal į vaistų sąrašą